opis: j- jabłko, p-pomarańcz b-banan podstawiamy do równania 2 równanie 1 i otrzymujemy że j+75=p+20 wyliczamy wartość pomarańczy: p=j+55 następnie wyliczoną wartość podstawiamy do równia 3 i otrzymujemy j+b+j+55= 2j+b+55=75+55=130gr (2j+b=75 równie 1) tak wiec wartość jabłka, pomarańczy i banana w sumie wynosi 130gr
Zrobiłam to odrobinkę inaczej, ale do tego samego wyniku doszłam :). Matematyka jest piękna :). Początek ten sam: 1j+75=1p+20, ale teraz nie wyliczałam wartości pomarańczy, tylko liczby przerzuciłam na jedną stronę, a owoce na drugą: 55=1p-1j, i to dołożyłam do pierwszego równania: 2j+1b + 1p-1j=75+55 1j+1b+1p=130 gr
opis: j- jabłko, p-pomarańcz b-banan
OdpowiedzUsuńpodstawiamy do równania 2 równanie 1 i otrzymujemy że j+75=p+20 wyliczamy wartość pomarańczy: p=j+55 następnie wyliczoną wartość podstawiamy do równia 3 i otrzymujemy j+b+j+55= 2j+b+55=75+55=130gr (2j+b=75 równie 1) tak wiec wartość jabłka, pomarańczy i banana w sumie wynosi 130gr
Zrobiłam to odrobinkę inaczej, ale do tego samego wyniku doszłam :). Matematyka jest piękna :).
OdpowiedzUsuńPoczątek ten sam:
1j+75=1p+20, ale teraz nie wyliczałam wartości pomarańczy, tylko liczby przerzuciłam na jedną stronę, a owoce na drugą:
55=1p-1j, i to dołożyłam do pierwszego równania:
2j+1b + 1p-1j=75+55
1j+1b+1p=130 gr
:)
A ja się przyznam, że tutaj "zgadłam" od razu ile co kosztowało i też wyszło 130 gr...
OdpowiedzUsuńKażda droga wyśmienita, jeśli prowadzi do 130 groszy. :)
OdpowiedzUsuń